Inteligentne oświetlenie to jeden z kluczowych elementów, składających się na system oświetlenia inteligentnego domu czy mieszkania. Ten rodzaj oświetlenia pozwala na włączanie i wyłączanie światła w dowolnym momencie, bez konieczności poruszania się, a dodatkowo możliwe jest ustalenie intensywności i natężenia światła. Niektóre z dostępnych na rynku urządzeń, wyposażone są w ustawienia, pozwalające na dobór charakteru światła do rodzaju wykonywanej czynności. Dzięki bogatej ofercie inteligentnych źródeł światła, możesz zamontować je nie tylko w domu, ale również w ogrodzie.  

Inteligentne oświetlenie domu – wygoda, funkcjonalność i komfort użytkowania 

Nie ulega wątpliwościom, że oświetlenie w wysokim stopniu wpływa na funkcjonalność konkretnych pomieszczeń oraz komfort przebywania w nich przez użytkowników. Lampy stanowią również istotny element dekoracyjny, służą do wprowadzania nastroju do wnętrza, a także zapewniają odpowiednie warunki pracy. Ze względu na coraz większe potrzeby użytkowników, coraz bardziej popularne staje się dziś inteligentne oświetlenie domu. Co właściwie kryje się pod tym pojęciem? Czym jest inteligentne oświetlenie? W skrócie, inteligentne oświetlenie to system lamp, który można kontrolować bezprzewodowo, najczęściej przy użyciu aplikacji, znajdującej się na urządzeniu mobilnym – telefonie czy tablecie. W systemie tym można wyodrębnić jedno, kilka lub nawet kilkadziesiąt źródeł światła, których kontrolowanie możliwe jest z dowolnego miejsca.  

W ofercie Lamp Design oprócz inteligentnego oświetlenia, znajdziesz również oświetlenie korytarza, lampy azzardo i italux lampy. Postaw na funkcjonalność i wybierz lampy, które w pełni spełnią Twoje oczekiwania.  

Oświetlenie inteligentne – rodzaje źródeł światła 

Niezwykle ciekawą możliwością inteligentnego oświetlenia jest możliwość regulowania natężenia światła, a także sterowanie jego barwą - możliwe jest dostosowywanie jej do aktualnych potrzeb, a także rodzaju wykonywanej czynności czy nastroju. System inteligentnego oświetlenia sprawdzi się np. w kuchni – mocniejsze światło sprawdzi się podczas gotowania czy czytania. Światło tego rodzaju jest idealne również do zastosowania w salonie – podczas relaksu czy spotkania ze znajomymi możesz dowolnie zmienić intensywność światła, tworząc wyjątkowy, błogi nastrój.  

inteligentne oświetlenie

Możliwość zdalnego sterowania oświetleniem 

Inteligentne oświetlenie to również możliwość wyboru barwy światła - efekty z pewnością Cię zaskoczą. Proste ustawienia sprawią, że będziesz w stanie stworzyć niespodziewany i efektowny klimat podczas przyjęcia urodzinowego czy uroczystej kolacji. Co niezwykle istotne, inteligentne oświetlenie może być montowane nie tylko w domu, ale również na zewnątrz i w ogrodzie czy na podjeździe. Takie rozwiązania zdecydowanie ułatwiają codzienne funkcjonowanie.  

Możliwość automatycznych ustawień znacznie zmniejszy również rachunki za prąd. Chyba każdemu z nas zdarzyło się przynajmniej raz zostawić włączone światło, czy to w domu, czy na zewnątrz. Dzięki systemowi inteligentnego oświetlenia, sytuacja ta już nigdy nie będzie mieć miejsca. Inteligentne oświetlenie led to doskonały pomysł również do Twojego domu! 

Zużycie energii 

Dzięki tego rodzaju ustawieniom nie musisz ciągle pamiętać o włączaniu i wyłączaniu światła w różnych częściach domu czy mieszkania - światło zapali się wtedy, gdy będzie to konieczne. Samo również zgaśnie. Takie rozwiązania są niezwykle wygodne, szczególnie nocą czy wieczorem. Nie musisz już szukać po omacku włącznika, aby zapalić światło np. na schodach. Postaw więc na inteligentne oświetlenie schodów.  

Inteligentne oświetlenie to pierwszy krok do stworzenia inteligentnego domu. Ustawienia, związane ze światłem możesz w przyszłości połączyć z systemem żaluzji, rolet, ogrzewaniem czy klimatyzacją. Najlepiej, aby decyzję podjąć już na etapie budowy domu, ale możliwa jest również adaptacja istniejących już instalacji na wersję smart.