Dzisiaj mając pieniądze możemy zyskać wiele wygód. Co więcej, wydanie pieniędzy niekoniecznie wiąże się z ich całkowitą utratą. Jak to możliwe? Otóż istnieje coraz więcej nowoczesnych technologii, uwielbianych i cenionych przez nasz sklep Lamp Design, które nie dość, że ułatwiają nam życie, to pozwalają nam na zaoszczędzenie pieniędzy, zwrot wydatku w oszczędnościach. W takim wypadku zakup inteligentnego systemu do domu nie oznacza tylko wydawania pieniędzy, ale również inwestowanie w przyszłość. Przykładem takiego systemu jest inteligentne oświetlenie, które pozwala osiągnąć aż 70% oszczędności na energii elektrycznej, która staje się coraz to droższa. 

Jakie możliwości daje nam inteligentne oświetlenie? 

Co kryje się pod nazwą inteligentnego oświetlenia? Inteligentne oświetlenie mieszkania to takie, które oprócz podstawowych możliwości, czyli włączania i wyłączania światła za pomocą przycisku, zazwyczaj umieszczanego na ścianie przy wejściu/wyjściu z pomieszczenia czy budynku wyposażone jest także w niezwykle wygodne inteligentne sterowanie, najczęściej przy pomocy aplikacji na urządzeniach mobilnych, takich jak telefon czy tablet. Jest to inteligentne oświetlenie LED - źródło światła stanowią tutaj żarówki ledowe, które podbijają dzisiaj rynek oświetleniowy. 

Wyjątkowość żarówek LED 

Decydując się na zakup żarówek ledowych wiele zyskamy. W przeciwieństwie do żarówek tradycyjnych, ledowe odznaczają się o wiele dłuższą żywotnością. Zainwestowanie w nie jest więc niezwykle opłacalne. Ogromną ich zaletą jest to, iż nie kończą one swej żywotności poprzez nagłe gaśnięcie, jak dzieje się w przypadku zwykłych żarówek. Diody LED gasną powoli, emitując coraz to mniejszą ilość światła, aż całkiem zgasną. Jest to wielka zaleta, gdyż dzięki temu spokojnie w trakcie kończenia jej żywotności możemy zaopatrzyć się w nowy egzemplarz, nie narażając się na ciemności w mieszkaniu. Co więcej, dostępne są one w najróżniejszych kolorach, emitować mogą wybraną przez nas barwę. Nabyć można także żarówki LED zbliżone barwą do światła dziennego, na czym wiele zyskuje nasz zmysł wzroku. Przy pomocy inteligentnego oświetlenia możliwe jest także sterowanie natężeniem oświetlenia, dzięki czemu dopasowywać je możemy do wykonywanej przez nas czynności. Jeśli pragniemy odpocząć, oglądając film lub serial, zmniejszamy natężenie, do uczenia się natomiast je zwiększamy. 

Inteligentne oświetlenie - jak działa? 

Oświetlenie ma na nasze samopoczucie ogromny wpływ, dlatego też inteligentne sterowanie oświetleniem jest niezwykle cenne. W zależności od wybranego przez nas modelu, inteligentne oświetlenie mieszkania przy pomocy zainstalowanej aplikacji dla konkretnej marki oświetlenia na naszym urządzeniu mobilnym daje nam możliwość zmiany natężenia światła, jego ściemniania i rozjaśniania, co sprzyja naszemu samopoczuciu. Inteligentne sterowanie pomoże nam w zminimalizowaniu rachunków za prąd zużywany przez każdą z lamp podpiętych pod inteligentne sterowanie, które odbywać się może nie tylko poprzez aplikację na urządzeniach mobilnych, ale również przy użyciu dedykowanych do tego pilotów. Przy ich pomocy zmieniać możemy barwę światła, dopasowując ją do wykonywanych przez nas czynności, do naszych potrzeb w danej chwili. Ze względu na liczne zalety systemu, a także łatwość w korzystaniu z inteligentnego oświetlenia, zyskuje ono wielu zwolenników, powoli podbijając rynek. Inteligentne sterowanie pozwala nam także na wyłączanie za pomocą jednego ruchu całego oświetlenia mieszkania, nie tylko będąc w domu, lecz również z pracy. Dzięki temu nie musimy obawiać się o zwiększony rachunek przez brak pamięci o zgaszeniu lampy przed wyjściem z domu. Istnieje także możliwość zaprogramowania systemu tak, aby lampy włączały i wyłączały się o wybranej przez nas godzinie. 

Oświetlenie LED – dlaczego warto wybrać? 

Inteligentne oświetlenie zapewnia pełen komfort użytkowania oświetlenia w naszym domu. Warto je zamontować we wszystkich pomieszczeniach. Niezwykle przydatne okaże się zwłaszcza nocą, kiedy to pragniemy udać się przykładowo do łazienki czy też kuchni nie budząc przy tym całego domu. Używając aplikacji na telefonie do włączenia światła nie będzie słyszalne pstrykanie włącznika oświetlenia, a dodatkowo regulować możemy intensywność światła, jego natężenie, dzięki czemu ustawić je możemy dowolnie, tak, aby źródło światła, emitowane światło nie obudziło nikogo, a przy tym oświetlało nam wystarczająco drogę, zapewniając nam bezpieczeństwo. 

Dzięki inteligentnemu oświetleniu intensywność światła, barwa, wszystko co związane z oświetleniem naszego mieszkania jest pod naszą kontrolą. Jeśli uwielbiasz najnowsze technologie, koniecznie zajrzyj na stronę internetową naszego sklepu Lamp Design, gdzie znajdziesz najróżniejsze nowoczesne lampy wiszące, żyrandole, lampy stojące, lampki biurkowe. Dostępne są tutaj także popularne lampy przylegające do ściany, takie jak plafon natynkowy BIG SIZE next square marki AQForm oraz Mr Magoo – plafon z białego tworzywa marki Ma&De. Znajdą coś tutaj również miłośnicy kinkietów, jest tutaj między innymi przepiękny kinkiet kostka, idealny do łazienki.