Wnętrza są różne. Coraz bardziej popularne stają się wnętrza w stylu loftowym, w których rządzi beton i metal. Mają one oczywiście swój niepowtarzalny charakter, jednak ich surowy efekt sprawia, że wydają się one być zimne, a przebywanie w nich nie do końca jest przyjemne. Nie należy oczywiście rezygnować z urządzania wnętrz w stylu loftowym, gdyż jest on nie tylko bardzo modny, ale również efektowny. Radzimy, aby za pomocą kilku prostych sposobów optycznie ocieplić wnętrze. Oto najskuteczniejsze! 

Jak dobrać kolor do wnętrza? 

Wybierając kolorystykę wnętrz skupmy się na tym, by pochodziły one z ciepłej palety barw. Jeśli chodzi o kolory, bardzo łatwo jest się pomylić. Często na małej próbce nie widać dokładnie odcieniu. Warto więc kupować próbniki i na ścianie namalować kwadrat o większych rozmiarach. Dopiero wówczas widzimy, czy dany odcień na pewno będzie dobrze pasował do naszego wnętrza.  

Odpowiednie oświetlenie sposobem na ocieplenie wnętrza 

Nie da się ukryć, że właściwy dobór oświetlenia to jeden z najważniejszych aspektów aranżacyjnych. Zastanawiasz się - jak ocieplić wnętrze za pomocą oświetlenia?  Jest to kwestia kluczowa, która powinna być dobrze przemyślana. Warto zastanowić się, gdzie umieścimy konkretne punkty świetlne i lampy. Ważne, by nie było ich za mało. Źle oświetlone pomieszczenie będzie niefunkcjonalne, a przebywanie w nim nie będzie przyjemne. Klimat we wnętrzu stworzy z łatwością oświetlenie punktowe i rozproszone. W wielu miejscach warto więc umieścić lampki stojące, światła boczne i plafony. 

Warto rozmieścić je w taki sposób, by rzucały przyjemne światło i ocieplały nim optycznie całe pomieszczenie. Niezwykle istotny jest także wybór żarówek. Te o białym świetle od razu sprawią, że wnętrze wydawać się będzie chłodniejsze. Warto również zastosowywać we wnętrzach konkretne typy oświetlenia - lampki przypodłogowe czy kinkiet tallin od razu sprawią, że wnętrze nabierze charakteru i zyska przytulny klimat.  jeśli lubisz nowoczesne rozwiązania, idealnym wyborem będzie designerska lampa, która oprócz swojej funkcji oświetleniowej, będzie również idealnym dodatkiem do reszty aranżacji.  

 

Ważny jest również wybór żarówek, miejcie na uwadze to, że te, które świecą na biało zawsze momentalnie sprawią, że nasze wnętrze będzie wydawać się chłodniejsze, takie bardziej „laboratoryjne”. Nic też nie ociepli tak danego pomieszczenia jak płomyk żywego ognia, dlatego warto wieczorami zapalać świece, ustawiać je w różnych miejscach, momentalnie sprawimy, że będzie przytulniej. Jeśli mamy możliwość to również pomyślmy o kominku, to dopiero nada nam klimatu! 

Dekoracje, faktury, tkaniny – jak ocieplić pokój dodatkami? 

Za pomocą dodatków, jak wiadomo, można całkowicie odmienić charakter wnętrza. Można również je ocieplić. Puste okna i parapety sprawiają, że wnętrze wydaje się hotelowe, zimne, bez życia. Wszystko oczywiście zależy od stylu wnętrza oraz naszych upodobań, jednak puste okna nigdy nie wyglądają dobrze. Nie musisz od razu kupować firan, zasłon i innych elementów, które całkowicie Ci się nie podobają. Warto jednak dodać charakteru oknom i dodać do nich żaluzje czy modne rolety. Na parapecie możesz ustawić kwiaty, dodatki, dekoracje, świecie lub inne elementy, które sprawią, że wnętrze będzie przytulne.  

Rośliny - wnętrze bliskie naturze 

Kolejnym skutecznym sposobem na ocieplenie wnętrza są rośliny. Mają one ogromny wpływ na całe wnętrze. Nic tak nie ociepla wnętrza jak właśnie kwiaty. Nie musisz od razu zamieniać się w ogrodnika, jeśli pielęgnacja roślin nie jest Twoją mocną stroną. Wystarczą nawet świeże kwiaty w wazonie – efekt gwarantowany! 

Za pomocą tych kilku prostych trików aranżacyjnych, możesz z łatwością odmienić swoje wnętrze sprawiając, że będzie ono bardziej przytulne. Nie musisz zmieniać całej aranżacji - postaw na siłę dodatków, które mogą okazać się niezwykle efektowne. Do dzieła!