Oświetlenie ogrodu to niezwykle istotny aspekt aranżacji domu i przestrzeni znajdującej się w jego pobliżu. Dobrze oświetlony taras i ogród sprawiają, że poruszanie się w tych miejscach po zmroku jest nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim – bezpieczne. O odpowiednie oświetlenie ogrodu i tarasu warto zadbać szczególnie wtedy, gdy znajdują się tam przeszkody lub dekoracje, o które można się potknąć.  

Jakie oświetlenie do ogrodu? 

Odpowiednio dobrane oświetlenie ogrodowe nie tylko uatrakcyjni nasz dom i przestrzeń wokół niego, ale również zapewni komfort poruszania się. Łatwa komunikacja po zmroku i bezpieczeństwo w ogrodzie i na tarasie to kwestie niezwykle ważne. Warto zadbać o nie już na etapie projektowania ogrodu i uwzględnić już we wstępnym projekcie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych problemów, które mogą pojawiać się wtedy, gdy oświetlenie nie zostanie rozplanowane odpowiednio wcześniej.  

Posiadając odpowiednio oświetlony ogród, bez problemu wieczorem odnajdziemy stopnie schodów czy trafimy kluczem w zamek. Odpowiednie oświetlenie na zewnątrz zapewni komfort domownikom, ale również może skutecznie odstraszać złodziei i włamywaczy. Trudno jest bowiem pozostać niezauważonym na dobrze oświetlonej przestrzeni.  

Oświetlenie ogrodu – jego rodzaj i umiejscowienie warto odpowiednio przemyśleć. Lampy do ogrodu mogą być jednocześnie i subtelne i niezwykle funkcjonalne. Dzięki nim już nie będziesz obawiać się, że podczas powrotu do domu po zmroku potkniesz się o coś, co stanie Ci na drodze. Lampy ogrodowe to ogromny dział oświetleniowy. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju lamp, które można dopasowywać do swoich potrzeb. Na tarasie idealnie sprawdzi się kinkiet zewnętrzny, którego subtelne, ale mocne światło oświetli zacienione miejsca, dając nieskomplikowany i prosty efekt. Spotkania z przyjaciółmi czy z rodziną przy tego typu świetle będą czystą przyjemnością, a posiłki staną się niezwykle komfortowe. 

Oświetlenie zewnętrzne - komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie do ogrodu i na taras 

W ogrodzie idealnie sprawdzą się lampy solarne. Ich delikatne światło zwróci uwagę na charakterystyczne miejsca w ogrodzie oraz podkreśli jego charakter. Dzięki lampom solarnym możesz uzyskać dowolny efekt, w zależności od potrzeb. Jeśli Twój ogród to oaza spokoju, a kompozycje kwiatowe znajdują się raczej w swobodnych i naturalnych aranżacjach, warto zdecydować się na lampy w stylu boho i rustykalnym. Tego typu oświetlenie sprawi, że ogród będzie wydawał się większy, ale jednocześnie bardziej komfortowy dla tych, którzy będą w nim przebywali. Wieczorne pikniki i spotkania w gronie najbliższych zyskają nową rangę, dzięki zastosowaniu odpowiednich lamp. Jeśli szukasz lamp do ogrodu sprawdź nasze propozycje. 

Oświetlenie ogrodu i tarasu - nasze propozycje aranżacyjne

  1. Azardo Lampa Zewnętrzna

 azardo lampa zewnętrzna

 

Tego typu oświetlenie sprawdzi się w każdym ogrodzie. Doświetli zacienione miejsca z przestrzeni wokół domu. Jej prosta i klasyczna konstrukcja idealnie dopasuje się do każdego rodzaju aranżacji. 

2. Lampa zewnętrzna wisząca Atsro Montparnasse  

 Lampa zewnętrzna wisząca Atsro Montparnasse

Lampa wisząca to jedna z propozycji oświetlenia tarasu. Sprawdzi się do zarówno w nowoczesnych, jak i rustykalnych i boho ogrodach.

3.Astro Montparnasse Wall 0484 kinkiet zewnętrzny 

 Astro Montparnasse Wall 0484 kinkiet zewnętrzny

Kinkiety to propozycja dla tych, którzy cenią sobie tradycyjne i funkcjonalne rozwiązania. Może nie tylko oświetlać samą przestrzeń tarasu, ale również zacienione miejsca przy wyjściu.  Dzięki niemu komfortowe będzie każdorazowe wychodzenie na taras, bez konieczności używania dodatkowego oświetlenia.  

 4. AZZARDO LAMPA ZEWNĘTRZNA MATERA WALL MAX—1381 

 AZZARDO LAMPA ZEWNĘTRZNA MATERA WALL MAX—1381

Tego typu oświetlenie sprawdzi się zarówno na tarasie, jak również przy wejściu do domu. Ta wielofunkcyjna lampa zewnętrza zapewni komfort i bezpieczeństwo domownikom i gościom. 

Jeśli poszukujesz oświetlenia najwyższej jakości sprawdź ofertę sklepu Lamp Design - oświetlenie Warszawa i wybierz najlepszy model. Spraw, by ogród stał się miejscem komfortowego wypoczynku i spędzania czasu z najbliższymi.

 

Lista ostatnich wpisów:

Jak urządzić przytulny kącik do czytania?

Ile lumenów na m2 - jaką moc oświetleni wybrać?

Jakie oświetlenie do małej kuchni? Porady