Decyzja o wyborze oświetlenia łazienkowego powinna być podejmowania w oparciu o kwestie praktycznie i dekoracyjne. Oprócz lampy sufitowej możesz zdecydować się też na dodatkowe źródła światła w postaci kinkietów lub taśm LED. Najczęściej umieszczane są one przy lustrze — punktowo lub jako ramka, aby doświetlić miejsce wykonywania makijażu czy golenia zarostu. Podpowiadamy, jakie lampy wybrać do łazienki.

Łazienki najczęściej pozbawione są okien. Oznacza to, że bez względu na porę dnia czy nocy panuje w nich półmrok, a nawet całkowita ciemność. W takich warunkach kąpiel czy robienie makijażu są niemożliwe. Oświetlenie łazienkowe musi być więc dobrze dobrane.

Łazienkowe lampy sufitowe

W łazience nieodzowne są lampy sufitowe. To one są głównym źródłem światła. Jednak ze względu na niewielki metraż oraz wysokość pomieszczenia raczej zrezygnuj z lamp wiszących. Na ozdobne żyrandole mogą pozwolić sobie właściciele obszernych pokojów kąpielowych. Jeśli jednak, mimo niewielkiej przestrzeni, marzysz o wiszącej lampie czy girlandzie umieść ją z boku, np. nad wanną czy nad zlewem. Nie będzie przeszkadzała podczas poruszania się po łazience, a zarazem efektownie ją ozdobi.

Łazienkowe lampy ścienne

Kinkiety również można zamontować w łazience. To lampy mocowane bezpośrednio do ściany, które rzucają punktowe światło. Nie wystarczą do kompleksowego oświetlenia pomieszczenia, ale z powodzeniem ozdobią je i zbudują przytulny klimat. Pamiętaj, aby wybierać modele dedykowane do łazienek. Są produkowane z myślą o trudnych warunkach, jakie tam panują — wysokich temperaturach i wilgoci.

Oświetlenie lustra łazienkowego

Lustro umieszczane nad zlewem to miejsce, przy którym spędzasz sporo czasu każdego dnia. Nawet do umycia zębów potrzebujesz dobrego oświetlenie. Taśmy LED wokół lustra lub punktowe lampki za nim najlepiej spełnią tę funkcję. Umożliwią wykonywanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, a nawet wymagających finezji makijaży wieczorowych czy spektakularnych upięć.

 

_____________

Zobacz także nasze ostatnie artykuły:

Aranżacja łazienki - jakie oświetlenie wybrać?