Taras to miejsce relaksu, szczególnie w czasie ciepłych, letnich wieczorów. Warto zaplanować aranżację tarasu odpowiednio wcześniej, by właściwie przemyśleć rozmieszczenie źródeł światła. Zastanawiasz się, jakie lampy wybrać i jak rozmieścić je na terenie tarasu i w najbliższej mu przestrzeni? Które lampy ogrodowe będą najbardziej odpowiednie? Czym kierować się, podczas wyboru lamp do ogrodu i na taras? Oto nasze wskazówki. 

Jakie oświetlenie na taras wybrać? 

Warto zwrócić uwagę na rodzaj oświetlenia, jaki chcemy zamontować na tarasie. Inaczej powinien zostać oświetlony taras, który posiada zadaszenie, a inaczej ten całkiem otwarty. Ważny jest także rodzaj instalacji elektrycznej oraz możliwość podłączenia lamp. Warto również zwrócić uwagę na to, w jakim miejscu usytuowany jest taras. Niebanalne rozwiązania można również wprowadzać dzięki schodkom. Odpowiedni przemyślane i zaaranżowane oświetlenie tarasu pozwoli na przebywanie na nim aż do późnych godzin wieczornych. Właściwie umiejscowione lampy stworzą także niebanalny klimat, który sprzyjał będzie z pewnością odpoczynkowi na świeżym powietrzu w gronie rodziny i znajomych.  

Aranżując taras, nie tylko ilość oświetlenia ma znaczenie. Warto zwrócić również uwagę na jego rodzaj i finalny wygląd. Zastanówmy się, gdzie i jakie lampy zamontować, by uzyskać optymalny efekt.  

 

lampy na taraslampy na taras

 

Jak zaplanować oświetlenie tarasu? 

Po pierwsze oświetlenie tarasu powinno być dopasowane do reszty aranżacji i spójne. Wówczas cały taras będzie harmonijny i uporządkowany. Ważne jest również, by oświetlenie tarasu współgrało z oświetleniem ogrodu. Warto postawić na podobne stylistycznie lampy. Lampy tarasowe oczywiście nie muszą być identyczne, jak te zamieszczone w ogrodzie. Warto jednak, by te typy oświetlenia były do siebie dopasowane i wspólnie tworzyły całość. Na rynku znaleźć można specjalne kolekcje lamp, które są przeznaczone zarówno na taras, jak i do ogrodu. Stworzenie harmonijnej całości sprawi, że przestrzeń zostanie uporządkowana i stanie się niezwykle funkcjonalna. Idealnym rozwiązaniem, które może być z sukcesem zastosowane zarówno na tarasie, jak i w ogrodzie jest lampa włączana na dotyk. Tego typu oświetlenie jest coraz częściej stosowane w wielu aranżacjach. Na tarasie idealnie będą wyglądać również lampy inspirowane. W zależności od wybranego modelu, możesz dostosować je do stylu, w jakim został zaprojektowany taras. 

 

oświetlenie tarasulampy na taras

 

Oświetlenie tarasu – postaw na sprawdzone rozwiązania 

Odpowiednie oświetlenie tarasu stworzy miejsce, w którym miło będzie poczytać, wypocząć ze znajomymi i rodziną czy po prostu zrelaksować się na świeżym powietrzu. Oświetlenie warto również dobrać do ogólnego stylu, który chcemy uzyskać. Warto mieć świadomość, że inne lampy sprawdzą się w nowoczesnych domach, inne w tych zaprojektowanych w stylu rustykalnym, a jeszcze inne będą pasować do wnętrz klasycznych, tradycyjnych. W nowoczesnych, minimalistycznych ogrodach sprawdzą się lampy o prostej formie. Ten typ oświetlenia jest również niezwykle uniwersalny. Proste, klasyczne w swej formie lampy idealnie będą komponować się też z kolorowymi rabatami kwiatowymi oraz krzewami. W ogrodach bardziej wiejskich, rustykalnych powinny znaleźć się lampy i latarnie w stylu vintage. Oświetlenie tarasowe zewnętrzne również powinno zostać dopasowane do tego właśnie stylu.  

Oświetlenie na taras powinno być nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie. Miejsce to jest bowiem swego rodzaju wizytówką domu. Szczególnie jeśli taras znajduje się z przodu lub z boku domu. Dlatego tak ważne jest zadbanie o właściwe oświetlenie tarasu. Coraz większą popularnością cieszy się również oświetlenie tarasowe led. Jest wygodne i co najważniejsze - oszczędne. W ogrodzie sprawdzi się natomiast lampka solarna, która z łatwością oświetli potrzebną przestrzeń. 

Planując oświetlenie tarasu, wystarczy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Postaw na lampy uniwersalne, które sprawdzą się w każdej aranżacji. Pamiętaj jednak, że inny typ lamp nadaje się do tarasów otwartych, a inny do tarasów zadaszonych. Wybierając lampy zwróć również uwagę na rodzaj i specyfikę określonego oświetlenia. Nie wszystkie lampy można zamontować bowiem na zewnątrz. Szukając oświetlenia warto postawić na sprawdzone rozwiązania i zaufanych sprzedawców. Wówczas możemy być pewni, że wybrane przez nas produkty będą najwyższej jakości i posłużą nam na lata (oświetlenie Warszawa). 

 

Lista ostatnich wpisów:

Jakie lampy do ogrodu wybrać? Nasze inspiracje

Jak urządzić przytulny kącik do czytania?

Ile lumenów na m2 - jaką moc oświetleni wybrać?