Jak wiadomo, oświetlenie to jedna z ważniejszych kwestii, podczas urządzania wnętrz. Szczególnie ważną rolę pełni oświetlenie w pomieszczeniach użytkowych, takich jak garaż. Właściwy dobór lamp pozwoli odpowiednio oświetlić wnętrze, co umożliwi pracę. Garaż to bowiem miejsce, które nie służy wyłącznie do przetrzymywania naszych pojazdów. Często wykonujemy w nim podstawowe zadania, takie jak wymiana żarówki czy inne naprawy. Niezwykle ważne jest więc, by w garażu zostało zamontowane oświetlenie, które pozwoli na komfortowe wykonywanie tych czynności.

w garażu potrzebne jest nie tylko oświetlenie centralne, ale także punktowe. Szczególnie ważne jest to wtedy, gdy pomieszczenie służy również za domowy warsztat. Przestrzeń ta często nie ma dostępu do dużej ilości światła naturalnego, warto postawić na efektywne oświetlenie. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem. Znajdziesz w nim liczne porady, dotyczące doboru lamp do garażu. Podpowiadamy, czym kierować się wybierając oświetlenie oraz jak je rozmieścić.  

Oświetlenie garażu - postaw na funkcjonalne lampy 

Zarówno oświetlenie zewnętrzne, jak i wewnętrzne garażu mają duże znaczenie. Idealnie w tej roli sprawdzą się lampy ledowe, które emitują jasny strumień światła, przy którym żadne naprawy nam nie straszne. Do oświetlenia garażu możemy wykorzystać przeróżne lampy, jednak najczęstszym wyborem są energooszczędne oprawy świetlne, uznawane za niezwykle wygodne i funkcjonalne. Wśród najczęściej wybieranych lampy sufitowych znajdziemy przede wszystkim oprawy świetlówki. Idealną propozycją są lampy azzardo.  

Oświetlenie garażu - jakie lampy zewnętrzne wybrać? 

Jakie lampy sufitowe do garażu? Coraz większą popularnością cieszą się obecnie oprawy świetlówkowe, nazywane inaczej oświetleniem liniowym. W garażu zastosowanie znajdą także lampy hermetyczne, czyli oprawy ze zintegrowanym źródłem światła, które znajdują się w bardzo szczelnej obudowie.  

Oświetlenie garażu to nie tylko lampy, które znajdują się wewnątrz. Zwróćmy również uwagę na oświetlenie zewnętrzne. Obecnie umieszcza się je najczęściej na domach i garażach. Najchętniej wybieramy halogeny ledowe, które zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne lampy żarnikowe. Na rynku oświetleniowym znajdziemy również lampy halogenowe. Te, w pełni mobilne możemy przenosić w razie potrzeby w dowolne miejsce. Lampy te są najczęściej wyposażone w długi przewód lub akumulator. To doskonałe rozwiązanie, gdy zachodzi potrzeba doświetlania jednocześnie kilku przestrzeni.  

 

Ciekawą alternatywą stanowią również lampy wpuszczane w sufit. Są one mało widoczne, dzięki czemu także - funkcjonalne. Emitują światło, wystarczające do drobnych napraw czy lekkich prac. Pamiętajmy, że lampy do garażu powinny być przede wszystkim użyteczne.  

Lampy Led do garażu powinny być zawsze dobierane do ich zastosowania oraz wielkości pomieszczenia. Jeśli garaż służy Ci jedynie do parkowania auta, nie potrzebujesz specjalistycznego oświetlenia. Wówczas idealnym rozwiązaniem będą lampy przenośne, które w razie potrzeby ustawimy w dowolnym miejscu.  

Oświetlenie garażu - funkcjonalność na pierwszym miejscu 

Oświetlenie garażu nie musi wyglądać idealnie. Ważne jednak, by było ono w pełni funkcjonalne i dopasowane do naszych potrzeb. Na rynku znajdziesz oczywiście eleganckie lampy, jedna ich cena może być zaskakująco wysoka. Jeśli Twój garaż pełni oprócz składzika z narzędziami i parkingu dodatkowo rolę warsztatu, warto by zamontowane w nim oświetlenie było mocniejsze. W tym przypadku warto pokusić się o równomierne oświetlenie na całej powierzchni garażowego sufitu. Źródła światła powinny być na tyle mocne, by można było wykonywać wszelkie czynności bez konieczności stosowania dodatkowego oświetlenia.  

Aby znaleźć odpowiednią lampę, warto odwiedzić sklep z oświetleniem. W ofercie sklepu Lamp Design znajdziesz lampy led, plafony czy kinkiety, a także oświetlenie sypialni. Szukając lamp do swojego domu czy mieszkania, koniecznie sprawdź asortyment naszego sklepu. Wybierz funkcjonalne lampy, idealnie dopasowane do rodzaju wnętrza i jego przeznaczenia.