Coraz częściej w nowych mieszkaniach króluje prostota i minimalizm. Ogromną zaletą tej mody jest fakt, iż pozwolić sobie na nią mogą niemal wszyscy, gdyż produkty tworzone w jej zamysł nie wymagają ogromnych nakładów pieniężnych. Dzięki minimalizmowi wystarczy niewiele, by nasze mieszkania wyglądały pięknie, elegancko i nowocześnie. Do oświetlenia domu, podążając za minimalistycznym, loftowym stylem często wybieramy nowoczesne lampy z czarnego drutu - produkty, które dopasują się do każdego mieszkania. Metalowe klosze dostępne w wielu kolorach i różnych kształtach trafić mogą do każdego pomieszczenia, gdzie będą stanowić przepiękną ozdobę.  

Lampy w stylu industrialnym – czym się odznaczają? 

W stylu, jakim jest industrializm rządzą stonowane barwy, takie jak biel, czerń i szarość. W takich też kolorach często spotykane są lampy w stylu industrialnym. Lampy industrialne można zakupić także w kolorze miedzianym. Ponieważ styl industrialny wiąże się przede wszystkim z surowością, oświetlenie industrialne tworzą przede wszystkim żarówki, które osłaniają druciane klosze, wyglądające, jakby były zabrane niemal prosto z fabryki. Lampy metalowe wyglądają na solidne i trwałe. Dzięki temu, że lampy te emitują sporą ilość światła, doskonale wpisują się w styl industrialny, gdzie rządzi przestrzeń i duże, wpuszczające dużą ilość światła dziennego okna. Lampy z drutu czarne czy też w innych wersjach kolorystycznych ze względu na swój wygląd dopasują się do każdego pomieszczenia. 

Dlaczego lampy druciane są tak wyjątkowe? 

Lampy druciane posiadają wyjątkową cechę. Są proste, a przy tym wyjątkowe. Wykonane mogą być w dowolnych kształtach, za pomocą jedynie z drutu. Skrywają one w sobie piękno, jakiego nie spotka się w innych lampach. Zakupić można nie tylko lampy druciane wiszące, ale również druciane żyrandole, które w żadnym stopniu nie odbiegają swym pięknem od wystawnych żyrandoli, pochodzących z innych nowoczesnych styli, pełnych przepychu. W stylu industrialnym w lampach drucianych dominuje drut i żarówka, które stanowią przepiękne połączenie. Zdawałoby się, że drut i żarówka nie są w stanie dobrze wyglądać, jednak projektanci udowodnili co innego. Ogromną zaletą drucianych lamp jest to, iż światło emitowane z żarówki nie napotyka żadnej bariery w postaci zabudowanego klosza, dzięki czemu niewielka lampka potrafi dostatecznie oświetlić pomieszczenie. Dla tych, którym przeszkadzają tego typu modele lampy drucianej, dostępne są także druciane lampy wyposażone w tekstylną powłokę umieszczoną wewnątrz metalowego klosza. Lampy te wspaniale będą zdobić wnętrze kuchni, sypialni i przedpokoju, żyrandol z drutu natomiast przepięknie będzie wyglądać w salonie. 

Jakie żarówki do lampy drucianej? 

Jak wiadomo, na rynku dostępne są przede wszystkim żarówki tradycyjne i żarówki ledowe. Obydwie mają swoje wady i zalety, jednak powszechnie za lepszą na wielu płaszczyznach uznaje się żarówkę LED. Odznacza się ona dłuższą żywotnością, możemy się cieszyć jej trwałością przez aż około 45 tysięcy godzin. Dzięki temu, że niemal całkowita energia elektryczna pobierana przez żarówkę zamieniana jest na światło, jest niezwykle efektywna, co z pewnością pozytywnie przełoży się na koszty związane z prądem. Co więcej, żarówki te odporne są na wstrząsy. Dostępne są na rynku w wielu rozmiarach, a także w niejednej wersji kolorystycznej, na czym zyskać może wnętrze naszego mieszkania pod względem wizualnym. Ogromną zaletą żarówek ledowych jest ich bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego. W porównaniu do tradycyjnych, niemal w ogóle nie emitują ciepła. Przez wielu doceniany jest też sposób, w jaki żarówka LED kończy swą żywotność. Nie dzieje się to nagle, jak w przypadku żarówek tradycyjnych, lecz powoli gasną coraz bardziej aż całkowicie przestają emitować światło. Wybierając żarówkę do lampy drucianej pokusić się możemy na nieco odmienne z wyglądu żarówki, które stanowić będą dodatkowy element ozdobny lampy. 

Jaka barwa światła do lampy drucianej? 

Nowoczesne lampy z drutu do dopełnienia swego ideału potrzebują jedynie żarówki emitującej odpowiednią barwę światła. Zależnie od przeznaczenia lampy, dobrać do niej możemy żarówkę emitującą światło barwy białej, neutralnej i ciepłej. Barwa biała, inaczej zimna wspaniale nadaje się do umieszczenia w gabinecie i innych pomieszczeniach, w których konieczna jest nasza koncentracja, skupienie się, gdyż światło zimne pobudza i sprzyja koncentracji. Światło neutralne także pobudza, przy czym dobrze oddaje kolory, dzięki czemu świetnie się sprawdza jako oświetlenie ogólne. Barwa ciepła z kolei nadaje oświetlanemu pomieszczeniu przytulności, jest idealne do wypoczynku, przez co konieczne jest do umieszczenia w sypialni. 

Jeśli pragniesz zakupić przepiękną industrialną lampę drucianą, koniecznie wejdź na stronę internetową naszego sklepu Lamp Design lub też odwiedź nas w sklepie stacjonarnym w Warszawie na ulicy Bartycka 24/26. Znajdziesz tutaj lampy industrialne, nie tylko druciane. Są tutaj dostępne także między innymi przepiękne lampy wiszące Chic Botanic, inspirowane naturą i roślinnością, wykonane na kształt połączonych ze sobą gałązek, wykonanych z metalowych prętów, przymocowanych do metalowego kręgu. Na końcach gałązek znajdują się niewielkich rozmiarów energooszczędne diody LED. Lampa ta nie tylko oświetla pomieszczenie, spełniając swoje główne zadanie, ale również wnosi do mieszkania dzięki swemu designowi niepowtarzalny klimat.