Odpowiednie oświetlenie biura jest bardzo ważnym elementem w uzyskaniu optymalnych warunków pracy. Dobrze jest więc porządnie zastanowić się przed zakupem, tak aby wybrana przez nas lampa zarówno spełniała swoją funkcję, jak i pasowała do wystroju biura.

Powszechnie znajomą wiedzą jest to, że odpowiedni dobór oświetlenia do pomieszczenia jest niezwykle ważny. Zbyt mocne światło sprawia, że człowiek może czuć się przytłoczony. Zbyt słabe powoduje, że od skupiania się na przykład na czytaniu zaczyna boleć nas głowa i oczy. Odpowiednie światło podnosi kreatywność, podczas gdy źle dobrane ją obniża. Oświetlenie powinno być dobierane osobno do każdego pomieszczenia, tak aby wszędzie było dostarczane tyle światła, ile potrzeba. W przypadku gdy wybieramy oświetlenie do biura i gabinetu, należy naprawdę dobrze zastanowić się nad wyborem. Te dwa pomieszczenia są przecież miejscem, gdzie większość społeczeństwa spędza naprawdę sporo czasu. Warto więc zainwestować w lepsze i dobrze dobrane lampy do biura, tak aby zminimalizować zmęczenie oczu i nie narażać ich na niepotrzebny wysiłek. Wzrok jest bowiem zmysłem, bez którego nasze życie byłoby mocno utrudnione. Należy więc o niego dbać, aby w dobrym stanie posłużył nam przez długie lata.

Lampy sufitowe do biura – podstawa dobrego oświetlenia

Najważniejszym elementem, jeśli chodzi o oświetlenie biurowe, są lampy sufitowe, to one przecież oświetlają całe pomieszczenie i nadają mu odpowiedniej jasności. Wybór takich lamp na rynku jest naprawdę spory. Każdy więc może znaleźć coś dla siebie. Dla tych niezdecydowanych i chcących najpierw zasięgnąć opinii przed zakupem powstał ten tekst, w którym opiszę kilka stylowych inspiracji przeznaczonych na oświetlenie biura oraz podzielę się cennymi radami i wskazówkami, potrzebnymi przy wyborze oświetlenia.

Czym się kierować przy wyborze oświetlenia do biura?

Przy wyborze lamp do biura należy pamiętać, że oświetlenie w miejscu pracy musi spełniać odpowiednie normy i wymogi, które są określone w przepisach. Jedną z najważniejszych zasad jest to, że światło nie powinno oślepiać pracowników. Bardzo ważnym elementem jest też wybór barwy. Zalecana jest barwa biała, która pozytywnie wpływa na kreatywność i pobudza do działania. Powinna być ona również tak bardzo, jak jest to możliwe zbliżona do światła naturalnego, które jest najlepszym możliwym światłem dla oczu. Dobrym pomysłem jest też to, aby lampy miały regulację konta padania światła, tak aby można było zmieniać miejsce, w którym ono pada. Taki zabieg pomaga chronić przed rażeniem w oczy i męczeniem ich. Do głównych lamp sufitowych można też dobrać na przykład kinkiety czy lampy na biurko. Będą one zarówno stanowiły element dekoracyjny, jak i gwarantowały wygodę pracownikom, którzy, gdy tylko będą tego chcieli, będą mogli korzystać z alternatywnego źródła światła.

Lampa wpuszczana w sufit – klasyka i minimalizm

Dobrym i ponadczasowym wyborem będzie lampa wpuszczana w sufit. Jest to idealna opcja dla tych, którzy chcą postawić na efektywne, a zarazem dyskretne oświetlenie. Taka lampa sufitowa do biura nie zajmuje zbędnej przestrzeni oraz nie zbiera kurzu, co jest dużym walorem estetycznym. W tym rodzaju oświetlenia mogą być używane żarówki LED, które dzięki swojej energooszczędności są wręcz idealne do biura. Taka lampa pomimo swojej prostoty jest dostępna w wielu kolorach oraz kształtach i rozmiarach. Można zakupić pojedynczą lampę, ale także podwójną czy potrójną. Można znaleźć ją zarówno w złotym, srebrnym, jak i czarnym kolorze. Dla tych pragnących większego blasku znajdzie się też taka z dodatkiem pięknych, mieniących się przy odrobinie światła, kryształków.

 Lampy sufitowe do biura – INFINITY P0191

Osobom chcącym postawić na coś bardziej ozdobnego zapewne spodobają się lampy do biura nowoczesne. Niepowtarzalna lampa do biura sufitowa wisząca INFINITY P0191 jest przykładem właśnie takiego rodzaju oświetlenia. Dzięki swojemu charakterystycznemu kształtowi lampa ta będzie idealna zarówno do nowoczesnego biura, jak i eleganckiego gabinetu. Lampa ta wyposażona jest w świetlówki LED, jest więc ona energooszczędna, a co za tym idzie – idealna do biura. INFINITY P0191 jest przykładem lampy dekoracyjnej. Może być więc ciekawym dodatkiem, akcentującym z bardzo popularnym w dzisiejszych czasach, minimalistycznym wnętrzem.   

Lampy sufitowe do biura – od wyboru do koloru

W obecnych czasach na rynku można znaleźć naprawdę sporo przeróżnych lamp biurowych. Od tych małych wpuszczanych w sufit, przez klasyczne klosze, aż po designerskie lampy wiszące. Oferta jest tak ogromna, że każdy na pewno znajdzie coś, co będzie idealnie pasowało do estetyki jego biura, a co będzie jednocześnie pomagało w efektywnej i przyjemnej pracy. Dobrze dobrane oświetlenie wpływa bowiem pozytywnie na kreatywność, pomaga się skupić oraz zwiększa wygodę. Warto więc wybrać odpowiednią dla danego pomieszczenia lampę, aby móc uniknąć bólu oczu oraz cieszyć się zwiększoną efektywnością pracy.