Aranżacja pomieszczenia to kwestia, do której dziś przywiązujemy dużą wagę. Chcemy bowiem, by nasze wnętrza były jak najbardziej przytulne i jednocześnie użyteczne. Jeśli chodzi o trendy wnętrzarskie i oświetleniowe, obserwujemy zwrot ku naturalności - nie skupiamy się już na perfekcyjnym urządzaniu pomieszczeń, ale chcemy podkreślić ich indywidualny charakter. Prawdziwym hitem tego sezonu są lampy drewniane. Do jakich wnętrz pasują? 

Lampy drewniane - połączenie nurtu eko i stylu skandynawskiego 

Na rynku wnętrzarskim wciąż pojawiają się nowe propozycje do naszych wnętrz. Na widok lamp drewnianych z pewnością ucieszą się miłośnicy nowoczesnych rozwiązań. Współczesne trenyd pozwalają na stosowanie różnych rozwiązań oświetleniowych, zgodnych z potrzebami i preferencjami danej osoby.  

W większości główny nacisk kładziemy na jakość. Najważniejszy jest bowiem sposób wykonania i rodzaj użytych materiałów. Właśnie te kwestie decydują o tym, czy dana lampa będzie nam dobrze służyć.  

drewniana lampa

Lampy drewniane - do jakich wnętrz pasują?

Niezwykłą popularnością cieszą się dziś lampy drewniane. Naturalne drewno, użyte do ich wytworzenia sprawia, że jest to niebanalny element wyposażanie wnętrza. Idealnie pasuje do pomieszczeń, urządzonych w stylu eko i zgodnie z zasadami stylu skandynawskiego. Naturalne drewno doskonale wygląda na niemal każdym z elementów wyposażenia. Coraz więcej osób decyduje się na drewniane ściany, drewniane podłogi i drewniane meble, nie tylko ze względów wizualnych. Drewno jest materiałem, który w nienaruszonym stanie może przetrwać wiele lat.  

Ekologiczne materiały w aranżacji wnętrz - nie tylko drewno 

Nacisk na naturalne materiały to rozwiązanie ściśle powiązane ze stylem eko, który towarzyszy nam już od wielu lat i jest niezwykle popularny w aranżacji wnętrz. Dzięki temu w naszych pomieszczeniach pojawia się coraz więcej roślin i innych elementów stylu eko.  

drewniany plafon

Lampy drewniane – na jaki rodzaj oświetlenia się zdecydować? 

Drewno powszechnie jest wykorzystywane do produkcji różnego rodzaju produktów oświetleniowych, takich jak: 

  • kinkiet drewniany  
  • żyrandol drewniany  
  • lampa wisząca drewniana  
  • lampa sufitowa drewniana  
  • lampa stojąca drewniana 

Dzięki takim możliwościom, możesz dowolnie wybierać drewniane lampy do swoich wnętrz. Wspólnie stworzą one ciekawą i nowoczesną aranżację w stylu eko. Lampy sufitowe drewniane to idealna propozycja do salonu, kuchni czy jadalni. Doskonale sprawdzi się również w sypialni. Drewniany żyrandol często wykorzystuje drewno jako element konstrukcyjny. Często pojawiają się nieco bardziej rozbudowane formy oświetlenia - drewniane klosze to prawdziwy hit! Drewniane oprawy stosuje się również w kinkietach.  

Lamp wpuszczana w sufit drewniana, lampy biurkowe czy reflektory sufitowe, wykonane z drewna naturalnego uzupełnią każde pomieszczenie i sprawią, że wnętrze stanie się bardziej przytulne.  

Drewniane lampy – idealne uzupełnienie wnętrz w stylu skandynawskim 

Jeśli Twoje wnętrze zostało urządzone w stylu skandynawskim, drewniana lampa idealnie je uzupełni Drewniane lampy to dość nowoczesne rozwiązanie, które przypadło do gustu miłośnikom dobrego designu. Coraz chętniej sięgamy po nie, chcąc urozmaicić klasyczne i minimalistyczne aranżacje.  

drewniana lampa stojąca

Lampy drewniane – dlaczego są tak popularne? 

Drewniane lampy to rozwiązanie niezwykle popularne. Są dość uniwersalne - pasują do większości aranżacji. Nie musisz więc starannie dobierać innych elementów wyposażenia czy dekoracji. Jedno jest jednak pewne – idealnie sprawdzą się w czystych, białych i przestronnych wnętrzach w stylu skandynawskim.  

Drewniane lampy są trwałe, a utrzymanie ich w czystości jest niezwykle proste. Idealnie wpisują się także w estetykę małych pomieszczeń.  

Jeśli dbasz o to, by twoje wnętrza były urządzone zgodnie z aktualnymi trendami, lamp drewnianych nie może zabraknąć w Twoim mieszkaniu. Drewniane oświetlenie nadaje przytulności i sprawia, że przebywanie we wnętrzach staje się prawdziwą przyjemnością.  

Drewniana lampa - oświetlenie dekoracyjne 

Drewniane lampy to także doskonały pomysł na funkcjonalną dekorację wnętrza. To połączenie wygody z modną ozdobą. Produkty zapewniają komfortowe światło, które idealnie nadaje się do wieczornego relaksu.