Idealne, perfekcyjnie urządzone wnętrza zaczynają Cię nudzić? Masz dość podobnych do siebie, niczym nie wyróżniających się pomieszczeń? Monochromatyczne aranżacje przyprawiają Cię o ból głowy? Jeśli tak – postaw na styl vintage i odmień swoje wnętrza. Nawet przy niewielkim nakładzie finansowym możesz wiele zdziałać. Nadaj swoim wnętrzom indywidualizmu i oryginalnego stylu, dzięki meblom i dodatkom vintage! 

Postaw na nieprzemijające trendy w stylu vintage 

Styl vintage, choć kiedyś niedoceniany, dziś na nowo wchodzi do naszych aranżacji, by zachwycać odwiedzających. Przedmioty z duszą, niebanalne dodatki i oryginalne oświetlenie sprawią, że Twoje wnętrze stanie się niezwykle stylowe. W stylu vintage ważne są meble z przeszłością. Stare krzesła, drewniane komody ze szklaną witryną czy stylowa komoda z lat pięćdziesiątych. Vintage to kontrolowany eklektyzm.  

Sukces polega na łączeniu elementów, które pozornie do siebie nie pasują. Vintage to swoboda w doborze form i kolorów, które wspólnie mają tworzyć ciekawą i oryginalną całość. Jak więc stworzyć stylową aranżację w stylu vintage? Nie znajdziesz reguł, które kierują tym stylem. Sugerować możesz się jedynie własnym poczuciem estetyki. To do Ciebie należy decyzja, kiedy aranżacja będzie skończona i jaki będzie jej finalny efekt. Tworząc wnętrza z wielu elementów, łatwo o przesadę, dlatego tak ważne jest, by zachować umiar.  

Meble i dodatki w stylu vintage 

By zmienić całą aranżację nie są potrzebne rewolucyjne, duże zmiany. Wystarczy drobne przemeblowanie, dodanie mebli czy elementów dekoracyjnych, by uzyskać wspaniały efekt. Nowoczesne wnętrza możesz uzupełnić o kilka dodatków stylizowanych na te sprzed lat.  

Jeśli jednak pragniesz wprowadzić prawdziwy klimat vintage do swojego mieszkania, mebli możesz poszukać u dziadków na strychu lub na targach staroci. Nawet jeśli jakiś element będzie zniszczony, warto zdecydować się na jego odnowienie. Stare krzesła możesz odrestaurować, dodają nowe obicie, a zniszczony stół czy toaletkę pomalować - nowy mebel gotowy. W ten sposób możesz także odmienić mieszkanie niskim kosztem. Nowoczesną podłogę możesz wzbogacić dywanem w stylu vintage, a designerską kanapę poduszkami w eklektyczne wzory.  

Oświetlenie w stylu vintage 

Kontrastującym detalem w stylu vintage, który może odmienić całą stylizację jest bez wątpienia oświetlenie. W sklepach znajdziesz mnóstwo modeli lamp, stylizowanych na te sprzed lat – lampa wpuszczana w sufit, kinkiet szklany czy shilo lampy – to oświetlenie, które wzbogaci Twoje wnętrza. Niebanalnym akcentem w stylu vintage może stać się również oświetlenie sypialni. Znajdziesz je w sklepach ze starociami czy na giełdach. W połączeniu z innymi detalami w stylu vintage, stworzą niebanalną aranżację.  

W Lamp Design dobieramy asortyment do potrzeb naszych klientów - lampa retro sufitowa to świetna propozycja do salonu, kuchni czy jadalni, lampa stojąca vintage doskonale sprawdzi się w sypialni, a lampa z materiałowym kloszem uzupełni aranżację biblioteczki czy kącika do czytania. Lampy retro wiszące to idealna propozycja dla miłośników wnętrz z duszą. Pamiętaj, że nawet nowoczesną aranżację możesz wzbogacić o elementy vintage, by wnętrze stało się bardziej przytulne.  

Wnętrza z duszą 

Co ważne - styl vintage nie ma nic wspólnego z perfekcyjnym podejściem do aranżacji wnętrz. Tu liczy się przede wszystkim indywidulne podejście i kreatywność. Jeśli nie chcesz, by Twoje wnętrza zostały zaszufladkowane, postaw na styl vintage. Przeszłość ma być jedynie inspiracją, którą możemy swobodnie łączyć z nowoczesnymi elementami. W salonie, obok nowoczesnej kanapy, postaw ławę lub stolik z rzeźbionymi nogami, a w sypialni połóż wzorzysty dywan. Do takiej aranżacji idealnie pasują lampy w stylu retro.