Oświetlenie to, jak już wielokrotnie powtarzaliśmy - kluczowa kwestia podczas aranżacji każdego pomieszczenia. Dobór właściwych lamp jest szczególnie istotny, podczas urządzania małych pomieszczeń. Oświetlenie ma bowiem wielką moc - może optycznie je powiększyć! Jakie lampy wybrać do małego salonu?  

Mały salon – czy zawsze jest aranżacyjnym wyzwaniem? 

Jaki jest sens posiadania pięknie zaprojektowanej przestrzeni, jeśli siedzisz w ciemności? Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów pokoju i może wpłynąć na wygląd wszystkich innych elementów - od koloru ścian, przez sztukę, po dywan. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio wcześnie zaplanować projekt oświetlenia i rozważyć wszystkie źródła światła, które będą potrzebne, niezależnie od tego, czy będą to lampy ścienne nad sofą do czytania, czy przyciągający wzrok żyrandol, który oświetli cały pokój. Jeśli jesteś gotowy, aby przenieść swoje oświetlenie na wyższy poziom, poznaj te genialne pomysły na oświetlenie salonu, które z pewnością sprawią, że Twoja przestrzeń stanie się jaśniejsza i piękniejsza. 

Dobierz oświetlenie do własnych potrzeb

Najpopularniejszym typem są oczywiście lampy wiszące do salonu. Pozwalają one na mnóstwo aranżacji i są najbardziej uniwersalne. Jako oświetlenie dodatkowe doskonale sprawdzą się lampy do salonu stojące. Ogromną popularnością cieszy się również plafon do salonu. To najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy urządzasz pomieszczenie niskie. Lampy do małego salonu muszą być bowiem nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne.  

Lampa do sypialni? Lampa łazienkowa? Lampa do salonu? Niezależnie od tego, jakie pomieszczenie urządzasz - sprawdź ofertę sklepu Lamp Design! 

Salon – rodzinne centrum wydarzeń 

Pokój dzienny najczęściej służy do relaksu, spotkań z rodziną lub przyjmowania gości. Czasami trzeba zapewnić odpowiednie oświetlenie na uroczyste wydarzenie, czasami chcemy stworzyć spokojną atmosferę do relaksu lub oglądania telewizji. Dlatego jest to dość trudna sprawa, jeśli chodzi o oświetlenie. W salonie nie wystarczy już tylko jedno centralne światło w suficie, zaleca się połączenie kilku rodzajów. 

Oświetlenie centralne zapewniają najlepiej rozmieszczone oprawy sufitowe; w pomieszczeniach o wystarczającej wysokości (ponad 3 metry) zaleca się sufity podwieszane. Następnie stosuje się lampy podłogowe lub ścienne w celu zwiększenia poziomu czytelności lub zapewnienia intymnej atmosfery (np. przy oświetleniu pośrednim). Aby stworzyć różne nastroje świetlne, warto wyposażyć pomieszczenie w system sterowania oświetleniem (ściemniacze). Również tutaj wygląd opraw odgrywa bardzo ważną rolę. 

Połączenie kilku źródeł świetlnych 

Udany projekt oświetlenia łączy w sobie kilka źródeł światła na różnych poziomach pomieszczenia. Dodaj warstwy światła z różnych typów opraw, które mogą być używane razem lub osobno, aby uzyskać elastyczną przestrzeń. 

Jasne, wszyscy chcielibyśmy mieć salon z oknami od podłogi do sufitu, które zalewają naszą przestrzeń naturalnym światłem, ale rzeczywistość jest taka, że nie wszyscy mamy budżet, aby pozwolić sobie na taki luksus. Dlatego dla tych z nas, którzy urządzają pokój dzienny, do którego dociera niewiele światła słonecznego, stylowa oprawa oświetleniowa jest najlepszym wyjściem i sposobem na jego właściwe oświetlenie.  

Funkcjonalność

Od przyciągającego wzrok żyrandola, przez rzeźbiarską lampę stołową, po zestaw kinkietów - zebraliśmy funkcjonalne, a zarazem stylowe pomysły na oświetlenie salonu, które oświetli Twoją przestrzeń - bez względu na to, jakiej jest wielkości.  

Kiedy rozważasz oświetlenie, pomyśl o swoich potrzebach oświetleniowych i dekoratorskich w kategoriach trzech kategorii: Oświetlenie ogólne, oświetlenie zadaniowe i oświetlenie akcentujące. Wszystkie trzy współpracują ze sobą, służąc celom praktycznym i tworzącym nastrój.  

Wybierz odpowiednie lampy 

W ofercie sklepu Lamp Design znajduje się duży wybór lamp w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu z powodzeniem możesz stworzyć własną aranżację w jednym stylu. Dzięki naszej bogatej ofercie z łatwością dobierzesz funkcjonalne oświetlenie do małego salonu. Znajdziesz tu także profesjonalne  oświetlenie łazienkowe.