Oświetlenie podjazdu to niezwykle ważna kwestia, która wpływa na bezpieczeństwo i codzienny komfort podczas korzystania z niego każdego dnia. Jest to szczególnie ważna kwestia, szczególne, jeśli wracamy do domu po zmroku. Dzięki właściwemu oświetleniu, poszukiwanie kluczy nie będzie już problemem. Jakie lampy zewnętrzne wybrać? Sprawdź nasze propozycje. 

Oświetlenie zewnętrzne - na co zwrócić uwagę? 

Wybierając oświetlenie zewnętrzne do garażu musisz przede wszystkim sprawdzać, czy mamy odpowiednie warunki do poprowadzenia instalacji elektrycznej, która jest niezbędna do zamontowania oświetlenia. Jeśli nie – nie musisz martwić się na zapas. Masz jeszcze do dyspozycji lampy solarne. Pamiętaj jednak, że emitowane przez nie światło nie jest tak jasne jak w przypadku modeli elektrycznych.  

Materiał wykonania lamp 

Wybierając lampy na podjazd musisz także zwrócić uwagę na materiał wykonania lamp. Oświetlenie musi być również odporne na zmiany temperatury oraz na szkodliwe działanie czynników pogodowych. Lampy te bowiem będą narażone na mróz, deszcz, wiatr i słońce.  

Właściciele posesji stają często przed problemem oświetlenia domu i podjazdu po zmroku. Wielu z nas zastanawia się - jak oświetlić ogród, dom i wejście do niego, aby każdorazowe poruszanie się po tym terenie było w pełni bezpieczne.  

Lampy elektryczne i oświetlenie LED 

Drogę do garażu rozjaśnić możesz za pomocą zewnętrznego źródła światła. Możesz sięgnąć po lampy elektryczne lub oświetlenie LED, które stosowane jest także w ogrodzie. Wszystkie rodzaje lamp muszą jednak spełniać rygorystyczne wymogi, dzięki którym korzystanie z oświetlenia będzie w pełni bezpieczne.  

Lampy najazdowe - najważniejsze cechy 

Po pierwsze – lampy ogrodowe muszą być wykonane z materiału wodoodpornego, który nie ulegnie zniszczeniu w czasie deszczu. Oświetlenie powinno być także odporne na niskie temperatury, dzięki czemu oświetlenie podjazdu będzie możliwe także zimą.  

Lampy elektryczne powinny być podłączone do odrębnego obwodu, dzięki czemu ich działanie nie będzie dodatkowym obciążeniem dla domowej instalacji elektrycznej.  

Warto również zwrócić uwagę na to, że zamontowanie wyłącznika przeciwpożarowego zagwarantuje nam ochronę przed porażeniem prądem.  

Jakie lampy zewnętrzne wybrać? 

Wybierając oświetlenie zewnętrzne, nie zapominaj o istotnej kwestii, jaką jest oświetlenie tarasowe. Postaw na nowoczesne rozwiązania - sky garden lub italux lampy to doskonałe propozycje.  

Odpowiednie oświetlenie podjazdu do garażu to inwestycja, która jest funkcjonalna i zapewnia bezpieczeństwo podczas poruszania się po posesji. Szukasz nietypowych rozwiązań oświetleniowych? Postaw na lampki, które zamontujesz w chodniku lub podświetlenie w kostce brukowej. Tego typu nowoczesne oświetlenie podjazdu zapewni wyjątkowy efekt. Pamiętaj także o oświetleniu drzwi wejściowych. Warto tam zamontować lampę z czujnikiem ruchu, która uruchomi się wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Tego typu oświetlenie to również doskonały pomysł na oświetlenie zewnętrzne podjazdu.  

Postaw na funkcjonalność

Oświetlenie podjazdu, garażu czy domu często traktujemy jako kwestię drugo lub trzeciorzędną. Kwestię oświetlenie zewnętrznego zostawiamy na koniec - wówczas okazuje się, że wiele rozwiązań nie jest już dostępnych - bardzo trudno jest np. wprowadzić oświetlenie do gotowej już kostki brukowej lub zamontować lampy stojące w zabetonowanych alejkach.  

Nawet jeśli nie planujesz oświetlenia tego rodzaju, pamiętaj, aby rodzaj oświetlenia i jego rozkład zaplanować odpowiednio wcześniej, gdy jest jeszcze możliwość przeciągnięcia właściwych przewodów.  

Bezpieczeństwo i komfort

Pamiętajmy, aby oświetlenie było nie tylko funkcjonalne, ale i opłacalne finansowo. Oświetlenie powinno być zarówno atrakcyjne wizualnie, jak odporne na warunki pogodowe, ale przede wszystkim funkcjonalne. Połączenie tych czynników sprawi, że będziesz w stanie wybrać najlepsze dla siebie oświetlenie zewnętrzne.  

Postaw na oświetlenie, które zapewni Tobie i pozostałym domownikom bezpieczeństwo i komfort podczas codziennego funkcjonowania.