Cegła do niedawna stanowiła tylko i wyłącznie materiał budowlany. Jednak od pewnego czasu jest także elementem dekoracyjnym. Popularne stały się ściany z cegły, doskonale pasujące do niemal każdego wnętrza i stylu. Swoją nietypową i oryginalną formą nadają mu stylu i charakteru. Obecnie w sklepach, jest bardzo duży wybór cegły ozdobnej, dostępnej w różnych wersjach kolorystycznych. Najpopularniejsze z nich to cegła czerwona i biała. Ta klasyczna kolorystyka sprawia, że w każdym wnętrzu będzie prezentować się świetnie. Zwolennicy bardziej przytulnych rozwiązań stawiają na czerwoną cegłę, natomiast ci, którym bliższy jest skandynawski styl pomieszczeń, wybierają cegłę białą. Nie zawsze jednak tak jest. Tak naprawdę tylko od ciebie zależy, jaki kolor i wzór wybierzesz.

Aby jeszcze bardziej zwrócić uwagę na taką ścianę, stosuje się różne formy oświetlenia, takie jak: lampy na ścianę, wiszące, stojące czy oświetlenie led. Każde z nich ma inne zadanie i sprawdza się w innych sytuacjach. Jednak to od ciebie, w głównej mierze zależy jakie oświetlenie wybierzesz. Przy dobieraniu odpowiedniego, warto zwrócić uwagę na efekt, jaki chcemy nim uzyskać. Oświetlenie na ścianie z cegły, oprócz ciekawego elementu dekoracyjnego, może być też praktycznym rozwiązaniem.

Oświetlenie ściany z cegły

Aby jeszcze bardziej podkreślić element dekoracyjny, jakim bez wątpienia jest ściana z cegły, warto zastosować na niej odpowiednie oświetlenie. Nada ono wyjątkowego i oryginalnego klimatu całemu pomieszczeniu.

Jakie oświetlić ścianę z cegły? Z pewnością jest tutaj kilka rozwiązań. Tak naprawdę to od ciebie zależy jakie wybierzesz i jaki efekt pragniesz uzyskać. Możesz zastosować dowolne oświetlenie, w zależności od stylu i estetyki, jaką preferujesz w danym pomieszczeniu. Warto także, przy wyborze właściwego oświetlenia kierować się także przeznaczeniem danego wnętrza. Doskonałym wyborem, przy oświetleniu ściany z cegły będą Italux lampy!

Kinkiety na ścianę z cegły

Jedną z najpopularniejszych form oświetlenia cegły na ścianie, są kinkiety. Bez wątpienia świetnie sprawdzi się ich kilka, umieszczonych w równych odstępach od siebie. Kinkiety charakteryzują się punktowym i mocnym oświetleniem, co sprawi, że ściana z cegły jeszcze bardziej nabierze charakteru. Tutaj idealnie sprawdzą się Azzardo lampy! Nie dość, że twoje pomieszczenie zyska element dekoracyjny, to również będzie bardziej funkcjonalne.

Oświetlenie ściany z cegły ledami

Kolejnym równie popularnym oświetleniem ściany z cegły, są bez wątpienia ledy. Tutaj masz do wyboru kilka wygodnych rozwiązań. Pierwszym z nich są halogeny LED. Nie dość, że są oszczędne, będą idealnie eksponować ścianę z cegły. W sklepie Lamp Design dostępnych jest wiele takich rozwiązań. Kolejną opcją jest oświetlenie ściany z cegły za pomocą taśmy LED. To prostsze i praktyczniejsze rozwiązanie. W dodatku takim oświetleniem możesz sterować za pomocą pilota! Takie oświetlenie świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Oświetlenie led ściany z cegły jest niezwykle popularne i coraz częściej wykorzystywane we wnętrzach.

Oświetlenie cegły na ścianie może odbywać się także poprzez napisy led. Będzie to z całą pewnością bardzo ciekawe rozwiązanie. Odwiedzający cię goście, na pewno nie przejdą obok takiego rozwiązania obojętnie.

Oświetlenie ściany z czerwonej cegły

Bez wątpienia rodzaje oświetlenia zależą też od koloru cegły na ścianie. Jeżeli zależy ci na uzyskaniu przytulnego klimatu w pomieszczeniu, idealnie sprawdzi się czerwona cegła. Jednak tutaj należy zwrócić szczególną uwagę, by wybierane oświetlenie było nieco lżejsze i nie takie mocne. Tutaj doskonale sprawdzą się między innymi żyrandole w stylu vintage, stojące lampy z materiałowymi, delikatnymi kloszami, utrzymane w klasycznej kolorystyce. Najlepiej sprawdzi się: chrom, biel, mosiądz i miedź, które wręcz w perfekcyjny sposób będą dopełnieniem ściany z czerwonej cegły.

Oświetlenie ściany z białej cegły

Jak oświetlić ścianę z białej cegły? Tutaj bez wątpienia jest większa dowolność wyboru. Tak naprawdę tylko od ciebie zależy jakie oświetlenie wybierzesz. Warto na początku zastanowić się, czy oświetlenie ma pomagać w relaksie po ciężkim dniu i być elementem dekoracyjnym, czy ma za zadanie pomóc w skupieniu się i koncentracji. Od tego również zależy jaki rodzaj oświetlenia wybrać. Zimne kolory światła; wpływają na zdolność koncentracji, natomiast ciepłe, nadają wnętrzu szczególnego i wyjątkowego klimatu, a co za tym idzie, pomagają się zrelaksować. Do białej cegły na ścianie idealnie będą pasować szare i pastelowe kolory oświetlenia. W takim przypadku idealnie sprawdzą się lampy Maxlight!

Oświetlenie ściany z cegły ma bez wątpienia duże znaczenie. Zależy ono głównie od tego, jaki efekt chcesz uzyskać i od charakteru pomieszczenia. Dzięki szerokiej ofercie oświetlenia, które idealnie sprawdzi się do ścian z cegły, bez względu na ich kolor, z pewnością wybierzesz to właściwe dla ciebie.

Ponadto właściwie dobrane oświetlenie, również na ścianie z cegły sprawi, że będzie świetnie się prezentować, a twoje wnętrze nabierze charakteru i stylu.