Sypialnia to dla wielu z nas pomieszczenie, w którym spędzamy naprawdę sporo czasu. Z tej właśnie przyczyny wnętrze to powinno być w odpowiedni sposób oświetlone. Wielu z nas decyduje się na wybór kilku różnych źródeł światła do sypialni, aby dzięki temu sprawić, że pomieszczenie to będzie jak najbardziej funkcjonalne. Ostatnimi czasy naprawdę sporą popularnością, jeśli chodzi o oświetlenie sypialni, cieszą się podświetlane łóżka. Ich popularność z kolei powoduje, że u wielu z nas rodzą się pytania typu: “Jak takie łóżko zrobić?” oraz “Jakie lampy do sypialni wybrać?”. Dla tych właśnie osób, które na te pytania szukają odpowiedzi, powstał poniższy artykuł, w którym wszystko jasno wytłumaczę. 

Podświetlenie łóżka – dlaczego warto?

Zdecydowanie się na zamontowanie podświetlenia łóżka to nie tylko ciekawy, ale również prosty sposób na sprawienie, że posiadana przez nas sypialnia będzie wyglądała bardziej interesująco i tajemniczo. Dodatkowo zamontowanie źródeł światła pod łóżkiem lub na jego boku to doskonały sposób  na odświeżenie wizualnie sypialni i sprawienie, że wnętrze, do którego wyglądu zdążyliśmy już się przyzwyczaić, zyska nieco świeżości. Warto również wspomnieć, że odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła pod łóżkiem to także sprytny sposób na ukrycie różnych niedoskonałości i uszkodzeń, które na tym meblu z biegiem czasu niestety zaczynają się pojawiać.  

Podświetlenie łóżka w sypialni – jaki rodzaj lampek wybrać?

Osoby, które planują w swojej sypialni oświetlenie łóżka zamontować, najczęściej decydują się na zakup różnego rodzaju produktów typu:

 

  • taśmy ledowe na baterie, 
  • taśma led z czujnikiem ruchu, 
  • oraz pasek ledowy na baterie. 

 

Taki stan rzeczy wynika z faktu, że różnego rodzaju taśmy czy paski ledowe najłatwiej jest pod łóżkiem lub na jego boku zamontować. Kolejnym powodem, przez który wiele osób decyduje się właśnie na ten typ oświetlenia, jest fakt, że paski ledowe można wyginać, co powoduje, że niezwykle łatwo jest dopasować je do kształtu łóżka. 

Podświetlenie łóżka – zasilanie na baterię czy jednak nie?

W przypadku pasków ledowych mamy możliwość wyboru pomiędzy takimi zasilanymi przez baterię oraz takimi klasycznymi, które podłącza się do kontaktu. Zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoje wady oraz zalety. Paski ledowe, które można podłączyć do kontaktu, z jednej strony są wygodniejsze, ponieważ nie trzeba wymieniać co jakiś czas baterii. Z drugiej jednak strony musimy mieć łóżko ustawione w bezpośrednim sąsiedztwie z gniazdkiem, co z kolei zmusza nas do umiejscowienia go przy ścianie, a nie na przykład na środku pokoju. Dodatkowo klasyczny kabel z wtyczką z uwagi na fakt, że musi być podłączony do kontaktu, może znajdować się na widoku, co często psuje całą estetykę. Paski ledowe zasilane bateriami są z kolei z jednej strony lepsze, ponieważ nie tylko nie ogranicza nas tutaj rozmieszczenie gniazdek elektrycznych, ale również o wiele łatwiej jest ukryć przewód choćby poprzez podklejanie go do spodu łóżka. Głównym minusem zdecydowania się na takie właśnie rozwiązanie jest fakt, że baterie trzeba dość często wymieniać, co nie dość, że zajmuje nasz cenny czas, to jeszcze generuje spore koszty. 

Podświetlenie łóżka – czego potrzebujemy?

Zamontowanie podświetlenia łóżka jest niezwykle prostym zadaniem. Nie wymaga ono również od nas wykorzystania żadnych skomplikowanych narzędzi. W gruncie rzeczy potrzebujemy bowiem jedynie paska ledowego, taśmy dwustronnej (najlepsza będzie taka wodoodporna, zalana silikonem). Przydatne nam podczas montażu podświetlenia łóżka okazać mogą się również nożyczki. Warto jest je więc zawczasu przygotować, aby późnej w razie potrzeby nie musieć tracić czasu na ich szukanie. 

Oświetlenie led pod łóżko – jak zamontować?

Proces montowania pasków ledowych pod lub na boku łóżka nie należy do zbyt skomplikowanych zadań. Pierwszym co musimy zrobić, jest usunięcie folii ochronnej z jednej strony taśmy oraz przyklejenie taśmy do łóżka. Następnie należy usunąć folię ochronną z drugiej strony taśmy i przymocować do tej taśmy wybrane przez nas oświetlenie. Następnie w zależności od wybranego przez nas rodzaju zasilania, należy włożyć baterie lub podłączyć ledy do prądu i GOTOWE! Mamy piękne i stylowe podświetlane łóżko. 

Oświetlenie do sypialni – jakie wybrać? 

Oświetlenie sypialni to nie tylko podświetlenie łóżka. Pasuje bowiem mieć również główne źródło światła w postaci na przykład jakiejś lampy wiszące oraz coś, do czego można czytać. W takiej roli doskonale sprawdzi się lampa stojąca, której godnym uwagi przykładem jest lampa italux vivien. Źródłami światła, które dość często wykorzystywane są przy czytaniu, są również kinkiety. Tutaj jak najbardziej polecić mogę produkty takie jak kinkiet italux tales czy kinkiet quadro.

Jak widać zrobienie podświetlenia posiadanego przez nas łóżka nie jest niczym trudnym i wystarczy jedynie kilka produktów i nieco chęci, aby sprawić, że nasze łóżko będzie prezentowało się jeszcze lepiej niż dotychczas. Jeśli zaś chodzi o lampy do sypialni, to na rynku oświetleniowym jest na tyle duży wybór, że każdy z nas powinien móc znaleźć coś dla siebie.