Światło to kluczowy element, o który warto zadbać, podczas aranżacji wnętrz. Ma ono bowiem wpływ na funkcjonalność i atmosferę w pomieszczeniu. Nikogo nie powinno więc dziwić, że architekci i projektanci wnętrz, tak wiele uwagi poświęcają kwestii oświetlenia. Coraz większą popularnością cieszą się dziś taśmy LED. Wykorzystując ledowe taśmy różnej barwy możesz zmienić charakter wnętrza, stworzyć przytulną strefę relaksu czy nadać wnętrzom nowoczesnego stylu. Jak wykorzystać taśmy led we wnętrzach? Na co zwrócić uwagę? Jak zamontować taśmę led? Sprawdź nasze porady.  

Taśma LED to doskonały sposób na to, by z pozoru zwyczajne pomieszczenie zmieniło się w niezwykle stylowe wnętrze. Według najnowszych trendów, funkcjonalność i ciekawy wygląd przestrzeni mogą iść w parze. Paski ledowe już od wielu lat nie kojarzą się jedynie z tablicami ogłoszeń. Ta opinia została już dawno odczarowana, bo taśmy ledowe skutecznie potrafią trafić nawet w gust najbardziej wymagających klientów, ceniących sobie tradycyjne rozwiązania oświetleniowe.  

Taśmy ledowe – zastosowanie 

Taśma led to funkcjonalne rozwiązanie, które powstało po to, by podkreślić konkretne elementy wyposażenia domu. Paski ledowe wykorzystuje się, stosując je jako dodatkowe źródło światła przy powierzchniach roboczych. Idealnie sprawdzą się jako oświetlenie podszafkowe, doświetlające zacienione miejsca. Listwy ledowe to również doskonałe oświetlenie garderoby i oświetlenie sypialni. Można wykorzystać je również w celu poprawy bezpieczeństwa domowników, montując je np. na schodach czy w korytarzu. W artykule przedstawiamy sposoby na przykładowe wykorzystanie taśm ledowych.  

Dla osób ceniących sobie nowoczesne rozwiązania i trójwymiarowość, świetnym rozwiązaniem będzie wbudowanie pasków ledowych w sufit podwieszany. Takie ich rozmieszczenie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, podnosząc dodatkowo stopień jego funkcjonalności. Sypialnia, kuchnia czy salon zyskują dodatkowe źródło światła, bez konieczności montowania dużych, wiszących lamp, na które zazwyczaj brakuje miejsca.  

Kinkiet łazienkowy z wyłącznikiem, kinkiet gipsowy czy lusterko na wysięgniku doskonale sprawdzą się w łazience. W połączeniu z taśmą ledową będą stanowić kompletne oświetlenie, które zapewni komfort  podczas wykonywania codziennych czynności.  

Kuchnia 

Taśmy led uzupełniają również oświetlenie do kuchni. Montowane pod szafkami, doświetlają zacienioną przestrzeń roboczą, umożliwiając pracę w komfortowych warunkach. Z powodzeniem możesz je również zamontować w kątach, w celu ich rozjaśnienia. Taki zabieg sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne, a przebywanie w nim – o wiele przyjemniejsze. Shilo lampy w połączeniu z odpowiednio dobraną taśmą led, stworzą niespotykany duet, który odmieni całe pomieszczenie.  

Sypialnia 

Kolejnym miejscem, w którym możesz z powodzeniem zamontować taśmy led jest sypialnia. Paski ledowe idealnie będą wyglądać za lub pod łożkiem. Pomogą wyeksponować znajdujące się w sypialni przedmioty. Taśmy led wbudowane w panele na ścianie wykreują nastrój, idący w parze z charakterem pomieszczenia. Doskonałym sposobem na kontrolę oświetlenia w sypialni jest zastosowanie ściemniaczy lub kolorowych diod. Za pomocą taśm ledowych możesz także podkreślić lustra, obrazy czy galerię zdjęć.  

Salon 

W salonie taśmy ledowe posłużą do powtórzenia i oddzielenia od siebie powierzchni funkcjonalnych. Stworzą pewnego rodzaju granicę. Świetnie będą wyglądać wkomponowane w barek, szafy czy wokół stołu. Tego typu oświetlenie pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale będzie również doskonałym uzupełnieniem oświetlenia głównego.  

Montaż taśmy led jest niezwykle prosty i każdy, nawet osoby bez żadnego doświadczenia w tym temacie, poradzą sobie z ich umieszczeniem.